Sólo trojka - FSK Goral Suchá Hora, 1. 4. 2008
V roku 1997 aktivizuje svoju činnosť spevácka zložka a tá inšpirovala ďalšiu mládež k tomu, že sa vytvorila aj 17 členná tanečná zložka. V tom čase má folklórna skupina Goral v Suchej Hore 26 členov, z toho 7 chlapcov, 10 dievčat, 3 deti, 5 muzikantov. Jej členmi sú aj mládežníci z Hladovky. Vedúcou FSk je Mgr. Jana Harmatová, vedúcim Ľudovej hudby je Karol Šimek. V repertoári FSk je spev, tanec a hudba goralských obcí Hladovky a Suchej Hory. Medzi prvé vystúpenia obnovenej speváckej zložky patrilo vystúpenie v Habovke na podujatí Staré nôty mladých strún, vystúpenie v Zuberci na XXII. Podroháčskych slávnostiach FS a na celoslovenskom kole v Krompachoch. Tanečná zložka sa so svojim programom v roku 1998 predstavila na vystúpeniach: - Folklórne slávnosti Pod Babou Horou - Sihelné (26. júl 1998) - Podroháčske folklórne slávnosti XIII. - Zuberec (8. august 1998) - Oravské Vianoce IX. - Zázriva (13. december 1998), - D. Kubín a Nižná (20. december 1998). V roku 1999 natáčanie dokumentu pre Slovenskú televíziu pod názvom Goralská Svatba.
V marci 2008 sa folklórna skupina opäť zjednocuje pod vedením Jozefa Kovalika a Daniela Krátkeho a jej noví členovia majú veľa chuti a elánu do ďalšej práce pri zachovávaní goralských zvykov, piesni, tanca a muziky.
Ľudovú hudbu tvorili bratia Chovančákovci a Šimekovci zo Suchej Hory, no časom ich vystriedala ľudová hudba z Liesku pod vedením Tomáša Chovančáka. Svoje prvé vystúpenie pod názvom Goralská veľká noc 2008 mali práve pred vlastným publikom v Suchej Hore. Nasledovali vystúpenia viacmenej regionálneho charakteru ako napr. Dni obce Oravská Poruba, Folklórne slávnosti pod Pilskom a Babou horou - Sihelné, Folklórne Oravice, XXXIII. Podroháčske folklórne slávnosti - Zuberec, vystúpenie v Mútnom, na Vidiečanovej Habovke, na akcií Nositelia tradícií - Dolný Kubín. No objavili sa aj na podujatiach mimo okresu: 5. ročník Očovskej folklórnej hrudy - Očová, Múzeum Kysuckej dediny v Novej Bystrici - Vychylovke. V máji spolupracuje skupina so Slovenskou televíziou na natáčaní jednej epizódy z relácie HÁDAJ KTO NÁS POZVAL.
V roku 2009 sa sezóna začala opäť už osvedčenou Goralskou Veľkou Nocou, nasledovali vystúpenia: Goralské slávnosti - obec Skalité, XVIII. Podbieľanské folklórne slávnosti - Obec Podbieľ, IX. Bačovské dni - Obec Malatiná, XIX. Folklórne Oravice - Oravice, Martinský jarmok v Trstenej. V auguste medzi nás opäť zavítal štáb STV a skupina sa 6. 11. 2009 objavila so svojim klipom v relácií KAPURA.
Rok 2010 by sa samozrejme nemohol začať bez už tradičnej Goralskej Veľkej noci. Ako ďalšie vystúpenia môžeme pripomenúť: X. dni obce Rabča, Múzeum Kysuckej dediny v Novej Bystrici - Vychylovke, ale hlavne účasť na medzinárodnom festivale, 41. Liptálskych slávnostiach v obci Liptál v Českej Republike.
Od roku 2009 až do roku 2014 viedla folklórnu skupinu Veronika Vrabčeková.
Súčasná folklórna skupina Goral zo Suchej Hory síce nemá dlhé pôsobenie, ale jej členovia sú plní chutí, elánu do ďalšej práce pri zachovávaní goralských zvykov, piesní, tanca a muziky, čo dokazujú aj tým, že sa im v roku 2019 podarilo zorganizovať už 12 ročník Goralskej nedele, na ktorej vystupujú nielen domáci gorali, či gorali z blízkych obcí, ale pravidelne aj hostia - folklórne súbory z iných regiónov, či blízkeho Poľska.
Súčasnou vedúcou súboru je Dominika Kukucová.
Ďalšie informácie môžete nájsť aj na ich facebookovom profile.