CD Vlčie maky - Goralské piesne

Skupina Vlčie maky vydávajú nový album v nových netradičných aranžmá. Tento krát spracovali Goralské piesne, aranžérom albumu sa stal Stanislav Palúch
Po albume Vlčie maky – Podpoľanie a Horehronie prichádza tretí štúdiový album hudobného zoskupenia Vlčie maky – Goralské piesne. Vokálne aranžmá sú postavené na kontraste soulových a folklórnych vokálov. CD vychádza pod hlavičkou labelu PJ RECORDS a nájdete na nej spojenie nášho krásneho folklóru a netradičných jazzových aranžmá.

(Aby ste si piesne mohli vypočuť, musíte sa v službe Spotify zaregistrovať)
Tracklist:
01. Kje jo se zašpjyvom  
02. Zagnala volky pod Bukovine  
03. Po doľiňe čihy vetřik povjyva    
04. Spod tego javora voda čece  - video
05. Džeze mi je, džeze   
06. A my se idžeme  
07. Od poľskyj graňice    
08. Ja by spala    
09. Chmotor, chmotru víta  
10. Nocovaľi, nocovaľi  

Základ nahrávala kapela naživo a tvorili ju stálice tohto projektu: Jana Kozáková - spev, Klaudius Kováč – piano, Róbert Ragan Jr. – kontrabas, basová gitara a Peter Solárik bicie nástroje. Hudobné aranžmá: aranžér a hráč na sláčikové nástroje – huslista Stano Palúch. Vokálne aranžmá Peter Dobrík – producent PJ SOUND STUDIO,
„Hľadal som najprv piesne, ktoré ma niečím zaujmú, nechcel som aranžovať známe a mnohokrát použité veci. No a ďalej pokladám za dôležitý nápad, ten počiatočný impulz, ktorý človeku dôjde (alebo nedôjde), na ktorom sa dá potom vystavať celá kompozícia. Tiež som spravidla dokomponovával intrá, závery a kontrastné časti,“ dodal aranžér projektu Stanislav Palúch.
„K nahrávaniu som si prizvala skvelých hostí ako Marcel Commendant – cimbal, Peter Dobrík- vokály, Martin Uherek – saxofón, Jozef Vöröš - trombón, Ondrej Juraši- trúbka. Vokálne aranžmá sú postavené na kontraste soulových a folklórnych vokálov. Pretože som potrebovala silné goralské hlasy, na CD som si prizvala- Dievčenskú spevácku skupinu z Hladovky, ktorú tvorí 8 krásnych žien a to: Viktória Harmatová, Rebeka Harmatová, Zlatica Šuvadová, Lívia Ťapajová, Veronika Belopotočanová, Simona Ogielová, Rebeka Ogielová a Magdaléna Hutlasová,“ dodala speváčka Janka.