V rámci relácie Hudobné dedičstvo štúdia RTVS v Banskej Bystrici odvysielalo v Rádiu Regina Stred aj relácie, v ktorých boli predstavení aj folkloristi z Hladovky a Suchej Hory.

Sobota 2.04.2016, Hudobno-slovný útvar 
Rozprávanie bratov - Jozefa, Daniela a Jána Šuvadovcov zo Suchej Hory o osvojovaní si muzikantských tradícií a goralské piesne z ich repertoáru
Nahrávka z roku 2010, odvysielaná v sobotu, 2. 4. 2016. V nahrávke chýba asi 30 sekund hovoreného slova.


Sobota 24.05.2014, Hudobno-slovný útvar o účinkovaní a repertoári folklórnych kolektívov, účinkujúcich na verejnej rozhlasovej nahrávke folklórneho koncertu Hrajte že mi, hrajte - 25.4.2014
Na Folklórnom koncerte Hrajte že mi, hrajte sa predstavila aj goralská muzika z Hladovky s primášom Stanislavom Bušom. Rozpráva Robert Vavrek, vedúci súboru Skorušina v Liesku. 

Relácia z cyklu Hory, ľudia a pieseň - Štedrý deň 1988
Rozpráva muzikant Ján Červeň (1922-1997), hra detská goralská muzika - súrodenci Šuvadovci - Jozef Šuvada (1974) - primáš, Daniel Šuvada (1975) - kontry, Ján Šuvada (1979) - basa. O bačovaní a zvykoch rozpráva prastarý otec Jána Šuvadu František Mientus (1905-1992).
Slovom sprevádza Darina Laštiaková, spolupracoval hudobný skladateľ Ivan DubeckýDievčenská spevácka skupina a Goralská muzika z Hladovky sa v dňoch 13. - 15. 8. 2021 zúčastnili Horehronských dni spevu a tanca v Heľpe. 13.8. 2021 vystúpili v programe "Horehronci pozývajú", ktorý sa konal v amfiteátri v piatok o 19:30 hod. V sobotu, 14.8. 2021 o 11:00 hod., účinkovali v amfiteátri opäť, no tentokrát v programe "Horehronských dní s Rádiom Regina. Z tohto živého vysielania Rádia Regina z HDSaT v Heľbe vzišla aj nasledovná zvuková ukážka spevov Dievčenskej speváckej skupiny, ktorá vystúpila v nasledovnom zložení: Rebeka Harmatová, Viktória Harmatová, Magdaléna Hutlasová, Veronika Masláková, Simona Ogielová, Lívia Šimalová  a príležitostný hosť Rebeka Ogielová.

RTVS rádio Regina Stred odvysielalo 17. 11. 2022 umelecko dokumentárne pásmo Hovory z Oravy

Štúdio RTVS v B. Bystrici, hudobno-slovná relácia Goralská kultúra - Zápis do reprezentatívneho zoznamu nehmotného kultúrneho dedičstva Slovenska, Námet, scenár a redakčná príprava Miriam Kubandová, zvuková realizácia Peter Janák. Účinkujú: Zuzana Brišáková a Júlia Šefčíková z Občianskeho združenia Vjecna a Ivan Matys z obecného úradu v Oravskej Polhore. Moderuje Marek Ťapák.

Odkaz na Archív RTVS - Rádio Regina Stred 17. 11. 2022, Hudobno slovný útvar  

Relácia - Zápis do reprezentatívneho zoznamu nehmotného kultúrneho dedičstva Slovenska

Bratia Šuvadovci - Ján Šuvada (basa), Jozef Šuvada (prim), Daniel Šuvada (kontry) v rozhlasovej relácií banskobystrického štúdia k 55. výročiu vysielania banskobystrického štúdia. 23. novembra 2012.
Zdroj: Archív RTV - https://www.rtvs.sk/radio/archiv/1529/19151

Texty piesni:

1.
Muzyka, muzyka, hej go̲raľska muzyka,
[:calyk švjat obysel, hej ňima takyj ňika.:]

2.
Juhaši, bacovje, co po vas zostaňe,
[:hej, poza kosar košči, po hoľak špjyvaňe.:]

3.
Šňyg vjyrski obkuřyl, bjyľi še poľana
[:hej, ka se nakošime pře ovjecki šana.:]

4.
Kjeby ja se vjecnom drobjyl,
vjecnom drobjyl, vjecnom drobjyl,
po žeľonym travňicku,
[:očec křicy, matka křicy,:]
zedřes krpce Jaňicku.

5.
Hop, staremu hľeba ňedač, bo ňeumje s babom ľygač
a mlodemu čeľencyny, co by hipkal do džyfcyny.

6.
Mo̲j ko̲nicek kaštan, podkovickom třasno̲l na oravskim goščincu,
[:mňe še šerce kraje, ohoty dodaje, ku švarnemu džyfcenču.:]